apr 282017
Nepečené sušienky s jarnou cibuľkou

Nedávno som sa rozprávala s kamarátkou, ktorá sa mi posťažovala, že kvôli mojim receptom priberá. Sľúbila som, že sa polepším a najbližšie si dáme niečo diétne. Tajuplne som naznačovala, že pôjde hlavne o jarnú cibuľku, že to bude super zdravé a superdiétne. Popravde, chcela som sa podeliť o recept na brusnicové sušienky, ale sľub je sľub. Tak poďme teda piecť, teda vlastne nepiecť.

Na nepečené sušienky budete potrebovať:

 • 6 – 8 jarných cibuliek
 • 200 g mandlí, namočených cez noc v studenej vode
 • 250 g slnečnicových semienok, namočených cez noc v studenej vode
 • 400 g pohánkových krúp, namočených cez noc v studenej vode
 • Soľ

 Postup pri nepečení:

 • Zlejeme vodu zo slnečnicových semienok, ¾ z nich rozmixujeme do hladka.
 • Vylejeme do misky, kde budeme zmes miešať.
 • Aj z pohánky zlejeme vodu a rozmixujeme. Ak treba, pridáme trochu vody.
 • Rozmixovanú pohanku vylejeme do misky ku rozmixovanej slnečnici, ale ¼ zmesi necháme v mixéri. Do mixéru s pohánkou pridáme zvyšné slnečnicové semienka, soľ, prepláchnuté mandle.
 • Vylejeme do misky, kde ešte pridáme nadrobno nasekanú cibuľku, ochutnáme a dochutíme.
 • Na papier na pečenie navrstvíme placky hrubé 0,5 cm a sušíme pri 42 °C 12 – 14 hodín. Potom krekry otočíme, odstránime papier a dosušíme. Uchovávame v suchu.

Prvýkrát som ich robila po mojom veľmi blízkom stretnutí s plameňom z piecky, keď som ju pár dní s rešpektom obchádzala. Veľmi rýchlo som však prišla na to, že život bez varenia a pečenia nie je nič pre mňa, a tak som svoj strach radšej rýchlo prekonala.

Ako tieto sušienky chutili? Dali sa, ako hovorí môj muž. Ale je pravda, že som ich robila len raz, na ďalšie raw experimenty som zatiaľ nemala dostatok času. O to viac sa teším na hókusy-pokusy v novom roku! Prihlásením súhlasite  so spracúvaním osobných údajov podľa našich zásad o spracúvaní osobných údajov.

Martina Javůrková

Milujem pečenie, varenie a experimentovanie v kuchyni. Nové recepty skúšam neúnavne a skúmam metodicky, ako som sa to naučila počas rokov, keď som študovala chémiu. Rovnako milujem náš vinohrad a záhradu, mojich obrovských učiteľov. K životu mám celostný prístup a baví ma objavovať paralely biznisového a kuchynského prostredia. Príroda mi je inšpiráciou, v ktorej sa spoznávam metafory života. Svoje dve vášne - biznis a jednoduchý vidiecky život - som pretavila do životného štýlu. Aj preto sú dnes všetky služby mojej spoločnosti dostupné doslova a dopísmena spoza plota. Vediem odborné HR a manažérske školenia, pôsobím ako špecialista pre ochranu osobných údajov podľa GDPR, poskytujem poradenské služby firmám aj jednotlivcom. Medzi ne patrí kariérny koučing a individuálne programy pre začínajúcich podnikateľov alebo tých, ktorí uvažujú, že prejdú zo zamestnania na voľnú nohu a nevedia kedy, ako a či vôbec. Ak ma potrebujete pracovne, zabehnite na www.dimensions.sk - môj firemný web.


Write a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.