Linecké koláče z vlašských orechov

Linecké koláče z vlašských orechov sú príjemnou alternatívou ku klasickým lineckým koláčikom. Na rozdiel od klasiky ich lepím s marhuľovým lekvárom, pretože marhule a vlašáky, to je kombinácia pre bohov.

Výhodou tohto cesta je, že podobne ako iné maslové cestá, aj toto si môžete môžete pripraviť do chladničky pár dní vopred. Práca sa tak dá krásne rozložiť. 

Suroviny

  • 100 g cukru 
  • 1 vajíčko
  • 300 g hladkej múky
  • 200 g masla
  • 100 g vlašských ořechů

Postup

Cesto som uhnietla rukou rovnako ako cesto na medovníky alebo linecké koláčiky. Podobne ako pri týchto koláčoch, aj teraz sa mi osvedčilo nechať cesto nejaký čas v chlade a až potom s ním pracovať. Ja som zvolila klasický formát, čisto zo sentimentu, zase som raz chcela v ruke držať veľký koláčik.

Vrchná časť koláčika s ozdobným výrezom uprostred necháva vykuknúť lekvár a pôsobí veľmi pekne. Viem si predstaviť tieto koláčiky aj v menšom formáte, len pokvapkané či poliate ozdobne čokoládou. 

Piekla som asi 10 minút pri 190°C, na plech šiel klasicky papier na pečenie.  

Tri bielka z tohto pečenia, ak ich práve nepotrebujem na nič iné, uložím do mrazničky a použijem na prípravu chutných orechových bielkových suchárikov! 

Novinky Spoza plota

Chcete viac takýchto článkov alebo receptov? Stačí sa prihlásiť na odber Noviniek a budete dostávať pravidelné sezónne recepty e-mailom! V novinkách nájdete recepty zo sezónnych surovín, gurmánske tipy na víno, a súhrny aktuálne publikovaných článkov na blogu Spoza plota. Jednoducho vám nič neutečie.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.