O nás

Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Čo robíme

Ja varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram, zbieram a suším bylinky. Môj muž rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť. Snažíme sa o bezodpadovú a ekologickú domácnosť.

Pestujeme hrozno, zeleninu, bylinky a staráme sa o pár ovocných stromoch. Celé leto a jeseň zavárame, a snažíme sa o istú mieru sebestačnosti. Čo nevypestujeme, to si dokúpime alebo pomeníme s inými gazdami.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

A konečne som sa odhodlala ponúknuť aj kurzy kváskovania a varenia. Tieto kurzy sú aktuálne možné on-line formou, ktorá výborne kombinuje dôvernosť vašej domácej kuchyne s mojou podporou a radami.

A z čoho žijeme?

Okrem zamestnania môjho muža, prispievam do domácej kasy svojou troškou z príjmov plynúcich z mojej profesnej činnosti. Vediem vzdelávaco-poradenskú spoločnosť. Pôsobím ako lektor, mentor a konzultantka.

Podporujem vás pri rozhodovaní na životných križovatkách. Sprevádzam vás počas obdobia rastu a zmien v pracovnom aj osobnom živote. Vašim nápadom pomáham na svet. Ak váš biznis stráca tempo, tak ho postavíme opäť na nohy.

Pomáham rodinným, malým a stredným podnikom rozvíjať ich podnikanie a dosahovať ich ciele. Robím weby, píšem texty, pomáham vám vidieť váš biznis z iného uhla pohľadu. Analyzujem situáciu a prinášam riešenia. Nie pekne znejúce drahé návody, ale reálne riešenia s merateľnými výsledkami.