O nás

Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Ako sa nám darí a ako sa adaptujeme na zmenu, popisujem v príbehoch spoza plota. Blog sa postupne plnil okrem príbehov aj bylinkami, receptami, dumkami.

Čo robíme

Ja varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram, zbieram a suším bylinky. Môj muž rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť. Snažíme sa o bezodpadovú a ekologickú domácnosť.

Pestujeme hrozno, zeleninu, bylinky a staráme sa o pár ovocných stromoch. Celé leto a jeseň zavárame, a snažíme sa o istú mieru sebestačnosti. Čo nevypestujeme, to si dokúpime alebo pomeníme s inými gazdami.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

A konečne som sa odhodlala ponúknuť aj kurzy kváskovania a varenia. Tieto kurzy sú aktuálne možné on-line formou, ktorá výborne kombinuje dôvernosť vašej domácej kuchyne s mojou podporou a radami.

Moja práca spoza plota

Vediem vzdelávaco-poradenskú spoločnosť. Pomáham malým a rodinným podnikom a živnostníkom rozvíjať ich podnikanie pomocou marketingu.

Tvorím webové stránky, e-shopy, marketingové a komunikačné stratégie zamerané na zviditeľnenie na trhu a zvýšenie predaja. Tieto firemné procesy ladím s požiadavkami GDPR, pôsobím aj ako zodpovedná osoba pre oblasť ochrany osobných údajov.

Konzultácie

Na vyššej úrovni spolupráce ako odborný konzultant pomáham mojim klientom pri hľadaní a aplikácii riešení v náročných personálnych a manažérskych rozhodnutiach. Podporujem mojich klientov v období rastu a zmien.

Pomáham hand-made tvorcom, drobným výrobcom, obchodníkom, prevádzkovateľom e-shopov a poľnohospodárom zorientovať sa v ich právach a povinnostiach, aby ich podnikateľská či umelecká činnosť bola v súlade s legislatívou a aby sa vyhli zbytočným chybám či neskorším problémom.

Mentoring

Pre začínajúcich a budúcich manažérov, vedúcich pracovníkov a tímov, ktorí hľadajú svoj manažérsky štýl alebo sa riešia problémy ako vnútorna neistota, neefektívne porady, konflikty v tíme, time management, spätná väzba a tak podobne, poskytujem individálny mentoring a školenia.