O nás

Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Čo robíme

Ja varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram, zbieram a suším bylinky. Môj muž rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť. Snažíme sa o bezodpadovú a ekologickú domácnosť.

Pestujeme hrozno, zeleninu, bylinky a staráme sa o pár ovocných stromoch. Celé leto a jeseň zavárame, a snažíme sa o istú mieru sebestačnosti. Čo nevypestujeme, to si dokúpime alebo pomeníme s inými gazdami.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

A z čoho žijeme?

Som rustikálny nomád, na prácu potrebujem len len wi-fi a počítač. A samozrejme, mojich drahých klientov, biznis partnerov a poskytovateľov neoceniteľných služieb pre moje podnikanie. Vediem moju vlastnú firmu, v ktorej pôsobím ako mentorka a konzultantka. Pomáham rodinným, malým a stredným podnikom rozvíjať ich podnikanie a dosahovať ich ciele.

Nepredávam pekne znejúce drahé návody, ale reálne riešenia s merateľnými výsledkami.

  • Robím weby a e-shopy, píšem texty, pomáham vám vidieť váš biznis z iného uhla pohľadu,
  • Vytváram GDPR dokumentáciu ako smernice, pracovné poriadky, informačné hárky a iné dokumenty, ktoré vám pomáhajú mať na poriadku túto oblasť podnikania,
  • Podporujem majiteľov a manžérov ako mentor. Mentoring, to sú malé postrčenia s veľkým efektom, ktoré vám pomáhajú vyhnúť sa zbytočným manažérskym chybám či chybným rozhodnutiam.

A ešte čosi

Pracujem za peniaze, nie len pre peniaze. Aj preto spolupracujem pro bono na projektoch, ktoré ma oslovia, ktoré mi dávajú zmysel. Jedným takým projektom bolo vytvorenie webu a publikácia knihy “Príbehy umierajúcich“. Autorka Jana Gorst pôsobí ako dula pre umierajúcich a táto kniha, ktorú si z webstránky môžete stiahnúť zadarmo, je darom pre všetkých tých, ktorí ju potrebujú.