O nás

Pre zmenu, ktorú sme realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Ako sa nám darí a ako sa adaptujeme na zmenu, popisujem v príbehoch spoza plota. Blog sa postupne plnil okrem príbehov aj bylinkami, receptami, dumkami.

Čo robíme

Ja popri práci varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram. Môj muž po práci rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa ale uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

Moja práca spoza plota

Vediem vzdelávaco-poradenskú spoločnosť. Pracujem pre firemných klientov, ktorým poskytujem služby v oblasti ochrany osobných údajov.

Okrem firemnej klientely sa venujem aj práci s jednotlivcami. Formou mentoringu a koučovacích rozhovorov podporujem ľudí na ceste sebapoznávania a pri dosahovaní svojich cieľov, či už v pracovnom alebo osobnom živote. Dlhodobo obľúbené sú najmä programy Hľadanie povolania a Sebapoznávanie a osobný rast, pre klientov, ktorí sú otvorení aj pohľadu za oponu, je v ponuke Tarotový koučing. Som tu pre vás. Stačí mi napísať.