O nás

Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Čo robíme

Ja varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram, zbieram a suším bylinky. Môj muž rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť. Snažíme sa o bezodpadovú a ekologickú domácnosť.

Pestujeme hrozno, zeleninu, bylinky a staráme sa o pár ovocných stromoch. Celé leto a jeseň zavárame, a snažíme sa o istú mieru sebestačnosti. Čo nevypestujeme, to si dokúpime alebo pomeníme s inými gazdami.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

A konečne som sa odhodlala ponúknuť aj kurzy kváskovania a varenia. Tieto kurzy sú aktuálne možné on-line formou, ktorá výborne kombinuje dôvernosť vašej domácej kuchyne s mojou podporou a radami.

Moja skutočná práca

Vediem vzdelávaco-poradenskú spoločnosť. Pôsobím ako lektor, mentor a konzultantka. Pomáham rodinným, malým a stredným podnikom rozvíjať ich podnikanie a dosahovať ich ciele.Prihlásením súhlasite  so spracúvaním osobných údajov podľa našich zásad o spracúvaní osobných údajov.