Rustikálni nomádi Spoza plota

Vitajte na našom blogu. Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta sme sa chceli odsťahovať, pretože sme nevideli inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Mnohé z našich snov sa naplnili, niektoré nie, a iné ešte len čakajú na svoj čas. Na našej ceste sme sa občas pomýlili a zablúdili, ale časom sa prach usadil a z chaosu sa vyformoval životný štýl, ktorý nám vyhovuje a teší nás. Sloboda je našim ideálom a cieľom, o ktorý sa usilujeme. Objavujeme, čo je možné, čo už nie, spoznávame hranice svojej zóny komfortu. A tento blog je o tom, čo sme z tejto veľkej zmeny naučili, čo sme zažili, s čím bojujeme.

Postupom času tu začali pribúdať aj recepty, občas obohatené o zaujímavosti o pôvode jedla alebo moje špeciálne spomienky na ľudí a miesta.

Ak vás príbehy zaujali a chceli by ste si to u nás pozrieť, ochutnať chlieb z našej pece a naše víno, tak návštevy prijímame v mesiacoch máj – október, v závislosti od počasia. Posedíme na dvore, ochutnávame vína, chlieb a k tomu niečo sezónne pod zub. Šoféri, deti a abstinenti dostanú nealko kvas, bylinkový čaj alebo vodu s domácim sirupom.

Návštevy sa u nás zdržia väčšinou 2 až 5 hodín, ak sú zďaleka a chcú zažiť viac, tak aj dva dni.Pre nenáročných hostí je k dispozícii možnosť prenocovať priamo vo viničnom domčeku. Radi vás vezmeme na opekačku, alebo sa dohodneme na spoločnom pečení chleba, zaváraní alebo inej lokálnej aktivite.

Momentky obrazom