O nás

Pre zmenu, ktorú sme s manželom realizovali koncom roka 2015 sme sa rozhodli po dlhých rozhovoroch a ku rozhodnutiu došlo tak nejak prirodzene, keď sa aj okolnosti v našom živote utriasli do podoby, ktorá nám presťahovanie umožnila.

Z mesta som sa chcela odsťahovať, pretože som nevidela inú možnosť ako zladiť naše osobné a pracovné životy. Ako tráviť spolu viac času. Nežiť na dlh. Žiť vnímavo, pomalšie, zdravšie a slobodnejšie.

Čo robíme

Ja varím, pečiem, periem, upratujem, zaváram, zbieram a suším bylinky. Môj muž rúbe drevo, kosí, odstraňuje kroviny, klčuje, robí všetky ťažké záhradnícke práce a pomáha mi s tými ľahkými. Stará sa, aby nám dom nepadol na hlavu, aby tiekla voda, aby sme mali čím kúriť a svietiť. Snažíme sa o bezodpadovú a ekologickú domácnosť.

Pestujeme hrozno, zeleninu, bylinky a staráme sa o pár ovocných stromoch. Celé leto a jeseň zavárame, a snažíme sa o istú mieru sebestačnosti. Čo nevypestujeme, to si dokúpime alebo pomeníme s inými gazdami.

Občas vyrazíme niekam na výlet. Občas sa vynoríme spoza plota na nejakej bohumilej vinárskej akcii v Tekove alebo Honte. Väčšina nášho spoločenského života sa uskutočňuje v rámci susedskej spozaplotej komunity.

A z čoho žijeme?

Okrem zamestnania môjho muža, prispievam do domácej kasy svojou troškou z príjmov plynúcich z mojej profesnej činnosti. Vediem vzdelávaco-poradenskú spoločnosť. Pôsobím ako lektor, mentorka a konzultantka.

Malým a stredným podnikom, ako aj inštitúciám vytváram GDPR analýzy a dokumentáciu ako smernice, pracovné poriadky, informačné hárky a iné dokumenty, ktoré vám pomáhajú mať na poriadku túto oblasť podnikania.

Pomáham rodinným, malým a stredným podnikom rozvíjať ich podnikanie a dosahovať ich ciele. Robím weby, píšem texty, pomáham vám vidieť váš biznis z iného uhla pohľadu. Analyzujem situáciu a prinášam riešenia. Nie pekne znejúce drahé návody, ale reálne riešenia s merateľnými výsledkami.

Vašim nápadom pomáham na svet. Ak váš biznis stráca tempo, tak ho postavíme opäť na nohy.

Pracujem za peniaze, nie pre pre peniaze. Aj preto s potešením spolupracujem pro bono na projektoch, ktoré ma oslovia, ktoré mi dávajú zmysel. Jedným takým projektom bolo vytvorenie webu a publikácia knihy “Príbehy umierajúcich. Autorka Jana Gorst pôsobí ako dula pre umierajúcich a táto kniha je darom pre všetkých tých, ktorí ju potrebujú.

Ako súkromná mentorka vás podporujem pri rozhodovaní na životných križovatkách. Sprevádzam vás počas obdobia rastu a zmien v pracovnom aj osobnom živote.

A píšem. Okrem receptov Spoza plota v mojom autorskom portfóliu nájdete články o víne, jedle a cestovaní, ako aj články o manažmente, komunikácii, firemnom vzdelávaní a GDPR.