jan 012016
Imelo biele

Myslím, že si môžem dovoliť raz za čas malé zovšeobecnenie a povedať, že počas Vianoc organizmus každého človeka dostáva pekne zabrať. Kopy jedla, málo pohybu, alkohol a tak ďalej, veď to všetci dobre poznáme. Zároveň je tu hneď aj začiatok roka, kedy si mnohí z nás dávame predsavzatia byť lepší a zdravší ako predošlý rok. Prinášam vám preto jeden overený tip, ako môžete lacno a jednoducho získať:

  • lepšiu funkciu všetkých žliaz
  • lepšiu látkovú výmenu
  • podporiť prácu brušnej slinivky
  • upraviť hormonálne funkcie
  • čisté, odvápnené cievy
  • ideálny krvný tlak (znížiť vysoký a zvýšiť nízky)
  • posilnené a zdravšie srdce

Krvný tlak vplýva na naše zdravie viac, ako si môžeme byť vedomí, jeho odchýlky sú za nepríjemnými pocitmi ako návaly krvi do hlavy, pocity závratu, šelest v ušiach a poruchy zraku.

 

A ako teda dosiahnete toto zdravotné zlepšenie? Stačí, ak si nakúpite zásoby čaju imelo biele a budete ho piť po dobu troch týždňov 3x denne, potom dva týždne 2x denne a ešte jeden týždeň 1x denne. Túto kúru mi odporúčal pred 5 rokmi môj otec, ktorý ju už pár rokov tiež absolvuje a odvtedy nový rok s manželom zahajujeme práve týmto zázračným čajom. Výsledkami ako napríklad zvýšením energie, lepším spánkom, lepšou sústredenosťou a celkovo lepším, ľahším pocitom sme tak nadšení, že sme ju v priebehu rokov poradili aj mnohým našim kamarátom a známym a dostávame len nadšené ohlasy, ako krásne im zafungoval.

Kúru je potrebné dodržiavať dôsledne. Keď som ešte bola zamestnancom s pevne stanovenou pracovnou dobou, ráno som varila tri dávky čaju pre mňa aj manžela do termosky, ktoré sme si brali so sebou a zodpovedne ho pili v stanovených termínoch, teda ráno, naobed a večer. Čaj má svetlo zelenkavú farbu, neutrálnu chuť a pijeme ho bez cukru a iných ochuťovadiel. Pozor, studený vraj zapácha, tak radšej si ho navarte vždy čerstvý alebo ak treba, tak do termosky.

Ak sa chcete o účinkoch imela bieleho dozvedieť viac predtým než ho vyskúšate, pozrite si, čo píše Maria Trebenova. Určite ale neskúšajte nahradiť svoju lekárom predpísanú liečbu len čajom. Tento článok nemá lekárske overenie, je to len moja osobná skúsenosť, o ktorú sa susedsky delím spoza nášho plota.Martina Javůrková

Milujem pečenie, varenie a experimentovanie v kuchyni. Nové recepty skúšam neúnavne a skúmam metodicky, ako som sa to naučila počas rokov, keď som študovala chémiu. Rovnako milujem náš vinohrad a záhradu, mojich obrovských učiteľov. K životu mám celostný prístup a baví ma objavovať paralely biznisového a kuchynského prostredia. Príroda mi je inšpiráciou, v ktorej sa spoznávam metafory života. Svoje dve vášne - biznis a jednoduchý vidiecky život - som pretavila do životného štýlu. Aj preto sú dnes všetky služby mojej spoločnosti dostupné doslova a dopísmena spoza plota. Vediem odborné HR a manažérske školenia, pôsobím ako špecialista pre ochranu osobných údajov podľa GDPR, poskytujem poradenské služby firmám aj jednotlivcom. Medzi ne patrí kariérny koučing a individuálne programy pre začínajúcich podnikateľov alebo tých, ktorí uvažujú, že prejdú zo zamestnania na voľnú nohu a nevedia kedy, ako a či vôbec. Ak ma potrebujete pracovne, zabehnite na www.dimensions.sk - môj firemný web.


Write a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.