Imelo biele

Myslím, že si môžem dovoliť raz za čas malé zovšeobecnenie a povedať, že počas Vianoc organizmus každého človeka dostáva pekne zabrať. Kopy jedla, málo pohybu, alkohol a tak ďalej, veď to všetci dobre poznáme. Zároveň je tu hneď aj začiatok roka, kedy si mnohí z nás dávame predsavzatia byť lepší a zdravší ako predošlý rok. Prinášam vám preto jeden overený tip, ako môžete lacno a jednoducho získať:

  • lepšiu funkciu všetkých žliaz
  • lepšiu látkovú výmenu
  • podporiť prácu brušnej slinivky (cez sviatky dostala riadne zabrať)
  • upraviť hormonálne funkcie
  • čisté, odvápnené cievy
  • ideálny krvný tlak (znížiť vysoký a zvýšiť nízky)
  • posilnené a zdravšie srdce

Krvný tlak vplýva na naše zdravie viac, ako si môžno uvedomujeme. Jeho odchýlky spôsobujú nepríjemné pocity ako návaly krvi do hlavy, pocity závratu, šelest v ušiach a poruchy zraku.

Priebeh kúry

A ako teda dosiahnete toto zdravotné zlepšenie? Stačí, ak si nakúpite zásoby čaju imelo biele a budete ho piť po dobu troch týždňov 3x denne, potom dva týždne 2x denne a ešte jeden týždeň 1x denne. Túto kúru mi odporúčal pred rokmi môj otec, ktorý ju už pár rokov tiež absolvuje a odvtedy nový rok s manželom zahajujeme práve týmto zázračným čajom.

Účinky kúry

Výsledkami ako napríklad zvýšením energie, lepším spánkom, lepšou sústredenosťou a celkovo lepším, ľahším pocitom sme tak nadšení, že sme ju v priebehu rokov poradili aj mnohým našim kamarátom a známym a dostávame len nadšené ohlasy, ako krásne im zafungoval.

Kúru je potrebné dodržiavať dôsledne. Keď som ešte bola zamestnancom s pevne stanovenou pracovnou dobou, ráno som varila tri dávky čaju pre mňa aj manžela do termosky, ktoré sme si brali so sebou a zodpovedne ho pili v stanovených termínoch, teda ráno, naobed a večer.

Čaj má svetlo zelenkavú farbu, neutrálnu chuť a pijeme ho bez cukru a iných ochuťovadiel. Pozor, studený vraj zapácha, tak radšej si ho navarte vždy čerstvý alebo ak treba, tak do termosky. Určite ale neskúšajte nahradiť svoju lekárom predpísanú liečbu len čajom. Tento článok nemá lekárske overenie, je to len moja osobná skúsenosť, o ktorú sa susedsky delím spoza nášho plota.Prihlásením súhlasite  so spracúvaním osobných údajov podľa našich zásad o spracúvaní osobných údajov.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.