Imelo biele

Imelo biele poznáme všetci z romantických filmov o Vianociach a ešte romantickejších filmoch o druidoch. U nás vítame záhadne vyzerajúce gule tejto parazitickej rastliny v korunách stromov. Tu je na mieste povedať, že nie je imelo ako imelo. To liečivé rastie na ovocných stromoch, nie na topoľoch popri želzničnej trati či popri ceste. Takéto imelo je jedovaté, a preto je namieste opatrnosť. Ja imelo pre istotu kupujem. A kedy?

“… je tlaková níž…”

Spravidla zjari sa začína pre mňa náročné obdobie, keď v priebehu hodiny zažívame štyri ročné obdobia. Sneh strieda slniečko a dážď a tak stále dookola. Zároveň som ešte usedená po zime, kondička na bode nula. Na záhradu ešte nie je čas a na šport chuť. Súhra týchto okolností spôsobuje, že sa cítim ako na kolotoči. Závrate sú prejavom nielen nízkeho, ale aj vysokého tlaku, a ten môj si robí čo chce.

Krvný tlak vplýva na naše zdravie viac, ako si môžno uvedomujeme. Jeho odchýlky spôsobujú nepríjemné pocity ako návaly krvi do hlavy, pocity závratu, šelest v ušiach a poruchy zraku.

Aby som sa nepríjemnej slabosti zbavila, a zároveň dostala do kondície cievy, užívam si každoročne imelovú kúru. Väčšinou prvé pozitívne výsledky cítim už po piatich dňoch, a to je dosť silná motivácia vytrvať.

Imelo a jeho účinky

  • lepšiu funkciu všetkých žliaz
  • lepšiu látkovú výmenu
  • podporiť prácu brušnej slinivky
  • upraviť hormonálne funkcie
  • čisté, odvápnené cievy
  • ideálny krvný tlak (znížiť vysoký a zvýšiť nízky)
  • posilnené a zdravšie srdce

Priebeh kúry

A ako teda dosiahnete toto zdravotné zlepšenie? Túto kúru mi odporúčal pred rokmi môj otec, ktorý ju každoročne absolvoval a s výbornými výsledkami .Stačí nakúpiť zásoby čaju imelo biele a budete ho piť po dobu troch týždňov 3x denne, potom dva týždne 2x denne a ešte jeden týždeň 1x denne.

Čaj si pripravujem z 1 čajovej lyžičky sušenej bylinky, ktorú zalejem 250 ml vody a po 15 minútach precedím.

Účinky kúry

Výsledkami ako napríklad zvýšením energie, lepším spánkom, lepšou sústredenosťou a celkovo lepším, ľahším pocitom sme tak nadšení, že sme ju v priebehu rokov poradili aj mnohým našim kamarátom a známym a dostávame len nadšené ohlasy, ako krásne im zafungoval.

Čaj má svetlo zelenkavú farbu, neutrálnu chuť a pijeme ho bez cukru a iných ochuťovadiel. Pozor, studený vraj zapácha, ale z vlastnej skúsenosti to nemám, robievam si čerstvý.

Aby ste dosiahli výsledky, tak kúru je potrebné dodržiavať dôsledne. Prosím pozor, ak užívate lieky na tlak, tak sa určite poraďte so svojiim lekárom a neprerušujte svojvoľne predpísanú liečbu! Tento článok nemá lekárske overenie, je to len moja osobná skúsenosť, o ktorú sa susedsky delím spoza nášho plota.


Novinky Spoza plota

Chcete viac takýchto článkov alebo receptov? Stačí sa prihlásiť na odber Noviniek a budete dostávať pravidelné sezónne recepty e-mailom! V novinkách nájdete recepty zo sezónnych surovín, gurmánske tipy na víno, a súhrny aktuálne publikovaných článkov na blogu Spoza plota. Jednoducho vám nič neutečie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.