51 nových receptov a iné zaujímavé čísla roku 2020

Rok 2020 končí, poďme rekapitulovať. Celkovo sa na blogu nachádza 113 receptov, z toho počas roku 2020 pribudlo 51 nových receptov. Roztriedila som ich podľa ročných období a kategorizovala podľa typu kuchyne pre lepšiu prehľadnosť.

Čo sa týka tých ročných období, tak ako vidíte, jarných receptov je najmenej. Jar u nás býva čiastočne ako zima a čiastočne ako leto. Ak je chladná, uprednostníme jesenné recepty so zázvorom, kurkumou a koreňovou zeleninou, obilniny, omáčky a kaše, každopádne však menej mäsa a už vôbec nie bravčové či hovädzie. Ak je teplá, tak ľahké cestoviny a svieže bylinkové pestá, jarné zeleniny. A polievky! 

Okrem receptov na jedlá či pečivo je na blogu celkovo: 

  • 22 receptov na zaváranie alebo iné uskladnenie zeleniny a ovocia, 
  • 18 popisov byliniek, ktoré (okrem jednej) zbieram priamo v našej vinici a na našich lúkach. 

Verím, že si vyberiete a recepty vyskúšate, doladíte a upravíte podľa seba. A ja? Experimentovať  v kuchyni sa veľmi nechystám. Čaká ma hromada inej sústredenej autorskej práce.

Pod značkou Gurmánskeho zápisníka píšem pre vás peknú knihu o kvásku a kváskovaní, s ktorou je kopec peknej, ale piplavej roboty. A vlastne aj teraz, čítajúc po sebe túto rekapituláciu zisťujem, že by som sa s vami rada knižne podelila aj o recepty môjho detstva.

Samozrejme, písanie nie je priepustkou ku ničnerobeniu, aj naďalej sa venujem domácnosti, záhrade, vinici, zbieram bylinky a spracúvam ich, zaváram a pracujem na plný úväzok pre mojich klientov.

Ostáva si priať, nech to ruky vydržia, pretože, poviem vám úprimne, to neustále ťukanie do klávesnice je pre mňa tisíckrát namáhavejšie ako tá najťažšia práca vonku, a to vrátane rúbania dreva. Tak som zvedavá, kto bude tvoriť obsah blogu v roku 2021! 

A čo ste vlastne čítali? 

Rovnako ako vlani, aj tento rok viedol rebríček popularity recept na kváskový chlieb metódou 1-2-3. Aj ja ju stále používam. Načo meniť niečo, čo funguje, všakže?

StránkaPočet zobrazení
Metóda 1-2-3. Najspoľahlivejší recept na kváskový chlieb49.977
Sedem chýb a omylov, ktorých som sa dopustila pri pečení kváskového chleba29.805
Zádušník brečtanovitý22.435
Lievito madre. Materský kvások zo pšeničnej múky20.313
Kráľovské kváskové lievance11.114
Kváskový ražný chlieb9010
Kváskovanie od A po Z8738
Klasický slivkový lekvár: Povidla8619
Lipkavec obyčajný. Zázračný čaj, obklad a krém z vytrvalej buriny8254
Domáca kvásková pizza7766
Zdroj: Google Analytics

Výnimkou v popularite bol december, keď sa recept na východniarsky biely koláč dostal len tesne na druhé miesto v návštevnosti. Pečiete podľa neho? Ja každé sviatky pripravím 4 koláče pre nás, rodinu a najbližších susedov.  

A zase tá korona!

Počas apríla a mája sa návštevnosť na blogu zvýšila o 500%, čo ma potešilo a inšpirovalo k tomu, aby som písala recepty jednoduchšie a praktickejšie. Také, ktoré uvarí aj začínajúci kuchár či kuchárka alebo niekto, kto ku vareniu nemá vzťah a nebude sa mu chcieť sa počas prípravy hrať. Priznám sa ale, že moje ego by sa strašne potešilo, keby si niekto vďaka vareniu so mnou ten vzťah vypestoval. 

Zdroj: Google Analytics

Počas leta a nesledujúcich mesiacov sa čítanosť vrátila do normálu (ale oproti vlaňajšku nárast o 180%)), aj tak však blog spoza plota zaregistroval neuveriteľných 350.000 návštev. Len pre porovnanie, 300.000 návštev sme mali za roky 2016 – 2019 spolu. Ďakujem vám za priazeň a za čítanie!

A to všetko zadarmo

Píšem, lebo som. Blog aj naďalej ostáva pre vás, čitateľov, prístupný zadarmo, rovnako ako doteraz publikované e-knihy. Napríklad Vianočný ťahák s receptami a harmonogramom si stiahlo za mesiac takmer 100 z vás, čo ma veľmi teší.

Ekonomicky zdatnejší čitatelia však tušia, že “nič ako obed zadarmo neexistuje”. Moja vďaka patrí všetkým mojim klientom, ktorí mi platia za moju prácu. Za vytvorenie webstránky, za konzultácie, za napísanie článku, za kurz a za iné formy spolupráce. Len vďaka nim sa môžem vo voľnom čase (haha, voľný čas!) venovať blogu Spoza plota a zdieľať s vami naše príbehy a obľúbené recepty.

Verím, že v roku 2021 si verní čitatelia vyberú niektorú zo služieb, či už to bude kurz, kniha alebo … vlastne to je prekvapenie! Tak dočítania, dopočutia a dovidenia v roku 2021. Po šialenom roku 2020 sa radšej zdržím bombastických novoročných prianí a poviem len … držme si palce! 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.